X
تبلیغات
رایتل
دوشنبه 1 اردیبهشت‌ماه سال 1382
یه توضیح کوچک اما مهم.
یه اشکالی داره این بلاگ اسکای ،اونم اینه که به ازای هر Publish تاریخ میزنه و توجه نمی کنه که آیا امروز چیز دیگری وارد شده بود یا نه و این باعث میشه مثلا در عرض ۱ روز ممکنه ۱۰۰ بار وبلاگ تایتل تاریخ بخوره .
من یه کار اشتباهی میکنم اونم اینه که از ویرایش استفاده میکنم و مطلب جدیدم را بالای مطلب قبلی همون روز اضافه میکنم .
دوستان برای دادن نظر می بایستی به پایین ترین بخش آن روز بیایند.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

هتل داریوشدر جزیره کیش هتلی با هزینه بالغ بر ۴۵ میلیارد تومان به ابعاد تخت جمشید به نام داریوش بنا شده که دیدن عکسهای آن با عظمتی که در ساخت آن بکار رفته خیره کننده است .
بابا ! دمت گرم. یه حس ایرانی افتخارآمیزی به آدم دست می ده. مردیم از بس گفتیم هتل برجالعرب دوبی چقدر قشنگه.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

این پیغام رو لطف کردند آقای هات هینت گذاشتند با تشکر از ایشان و سایر دوستان
من:

هات هینت
افتتاح وبلاگ ریور را به شما تبریک می گویم
22 فروردین 1382 در ساعت 02:33am


-----------------------------------------------------------------------------------------------------

ئی چینگ (طالع بینی چینی):
یه وقت فکر نکنین من خرافاتی هستم یا اینکه به این حرفهای فالگیرها اعتقاد دارم..نه!
ولی این ئی چینگ که می گم یه چیز دیگه است. یعنی آدم بعد از تحقق حرف این کتاب از تعجب فقط یه شاخ کم داره. جریان از این قراره که به روزگاران قدیم ،قبل از فراگیر شدن کنفسیویسم در دربار امپراطوران چین،این مجموعه از اوراد از زبان ارواح باستانی چین است به عنوان مقدسترین مرجع در تمامی تصمیم گیریهای مملکتی یاور آنها شد.
امروزه با نشر علوم در میان عموم ،می توان با انجام یک سری اعمال با نیت فال از کتاب جهت روشن ساختن آینده یا خیر و شر بودن عمل مورد نظر ویا هرگونه اظهار نظر استفاده کرد. البته در وهله اول اکثراٌکسانی که اغتقاد ندارند با دیده شک می نگرند ولی با زدن یک فال اکثر کسانی که من دیدم از تعجب هیچ توجیهی برای این امر نداشتند جز اینکه درخواست فال بعدی را داشتند.
اساس فلسفی و علت و معلول آن وهمین طور تاریخچه کامل به چندین صفحه توضیح می انجامد لیکن طریق استفاده از کتاب با پرتاب ۳سکه هم اندازه بر اساس وضعیت شیر یا خط آن به عددی میرسیم که معادل یک خط است حال این خط باز ،بسته،باز علامت دار،بسته علامت دار می تواند باشد که با ۶ مرتبه پرتاب به شش حالت میرسیم که طبق این ۶ خطی یکی از ۶۴ حالت موجود در کتاب حکم فال ما خواهد شد و تفسیر آن با توجه به تقسیم هر حالت به شش قسمت دیگر به طور دقیق بر فال گیرنده روشن می شود. دقت این طالع به حدی بالاست که اگر در حضور شما فال شخصی خوانده شود به راحتی می توانید به نیت فرد پی برید.
صحبت از این کتاب هر چه به تفضیل تر باشد باز هم کم است فقط همین قدر کافی است که گفته شود در روزگاران پیش پادشاهان بزرگ ممالک شرقی (نظیر نادر شاه) بر اساس این کتاب به آرایش لشکر و جنگ می پرداخت و امروزه بعضی تجار بزرگ بر اساس این کتاب است که دست به ریسک تجاری می زنند.
هر کسی را دیدم برای بار اول با این کتاب آشنا شد به فاصله اندکی مانوس آن گردید.
در آینده اگر فرصتی شد با شرح بیشتر به معرفی آن می پردازم.